Son Güncelleme: 14 Haziran 2019 18:17:54

 “180. Yılında Türkiye’nin Ormanları”

Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘‘Türkiye Ormanları Yarışma Dizisinin” beşincisi olan “180. Yılında Türkiye’nin Ormanları” temalı ulusal fotoğraf yarışmasında ‘Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübü’ üyelerinden Sn.Gülnur Turgut ‘Samsun’da Doğa’ isimli fotoğrafıyla sergileme ödülüne layık görülmüştür. Üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yayınlanma Tarihi : 14 Haziran 2019

TRABZON VAKFI
TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ

Trabzon Vakfı Türk Halk Müziği Korosu, Şef Serbülent YASUN yönetiminde 22 Mayıs 2019 akşamı Çağdaş Sanatlar Merkezinde bir konser verdi.

Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2019

TRAFOK Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübü Fotoğraf Sergisi

TRAFOK'2019
"Bi'de Böyle Bak"
FOTOĞRAF SERGİSİ

KARUM İŞ VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ
İran Caddesi No:21 Çankaya/ANKARA
Sergi, 18-26 Mayıs 2019 tarihleri açıktır.

Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2019
KAMUOYUNA

Esenler Belediye Başkanı Tevfik GÖKSU katıldığı bir İftar programında Ekrem İMAMOĞLU’nun İstanbul Belediye Başkanlığını kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade ederek İmamoğlu’nun nereli olduğunu İftara katılan yurttaşlara sormuş ve “TRABZON” cevabını alınca da “E Hesap büyük Olay büyük” diyerek Trabzonlu Ekrem İMAMOĞLU'nu Yunanlılarla özdeşleştirip vahim ve affedilemez bir bölücülük suçu işlemiştir. Tevfik GÖKSU’nun Trabzonlulara karşı ifade ettiği ayrıştırıcı bu sözleri kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz. Biz Trabzonlular olarak ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyet İlkelerine sıkı sıkıya bağlı insanlarız. Bir Belediye Başkanı’nın siyasi rant için kullandığı nefret dili son derece üzücüdür.

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 15 Eylül 1924 tarihinde Trabzon’a yaptığı ilk ziyarette söylediği şu sözler Trabzon ve Trabzonlular için bir şeref belgesi olarak kalacaktır.

“Arkadaşlar… Beş sene önce ilk kez Samsun’a ayak bastığım zaman bana kalp gücü veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya Büyük Kanlı Savaşına Üçüncü Tümen ile yetişen Trabzon evlatlarının savaş alanında gösterdikleri özverili çabaların kıymetli anısı bilincimde sürekli canlı kalacaktır. Bu yurtsever halka ve o kıymetli kahraman evlatlara sahip bulunan bu değerli yurdunuzu, Ermenistan’a bağlı bir bölge veya Pontus Krallığı yapma hayal ve istekleri ile tehditleri ne kadar korkunç bir girişimdi. Kuşkusuz bu korku artık sonsuza kadar hayal olmuştur.”

Yurdumuzun her köşesinde Trabzon’a, Trabzonlulara ve tüm Karadenizlilere büyük sevgi ve sempati duyulduğu açıktır. Bu nedenle her yurttaşımızın böylesine bölücü ve ayrılıkçı düşünce sahiplerine bütün olarak karşı çıkmalarının bir borç olduğu bilinmelidir.

Bu sözleriyle yurttaşlarımız arasında bölücülük ve ayrımcılık yaratmaya çalışan Tevfik GÖKSU’nun derhal özür dilemesini bekliyoruz.

Bilgin AYGÜL
Trabzon Vakfı Başkanı ANKARA

Necmettin SARAL
Trabzon Derneği Başkanı ANKARA

Hilmi SARAL
Of Derneği Başkanı ANKARA

Nizamettin ŞENTÜRK
Çaykara Derneği Başkanı ANKARA

Erdal ATALAY
Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı Başkanı İSTANBUL

Ömer Faruk İNCE
Büyükliman Derneği Başkanı ANKARA

Güven EROĞLU
Trabzon Kalkınma Derneği Başkanı ANKARA

Ayşegül BANKER ETKER
Tonya Derneği Başkanı ANKARA

Cengiz TOPALOĞLU
Trabzon Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İSTANBUL

Yayınlanma Tarihi : 16 Mayıs 2019

Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübü Fotoğraf Sergisi

TRAFOK'2019
"Bi'de Böyle Bak"
FOTOĞRAF SERGİSİ

Açılışımızı onurlandırmanızı dileriz.

M.Zeki GÜVEN
Fotoğraf Eğitmeni
Necmettin SARAL
Trabzon Derneği Başkanı
Bilgin AYGÜL
Trabzon Vakfı Başkanı


Tarih: 18 Mayıs 2019
Saat: 14:00
KARUM İŞ VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ
İran Caddesi No:21 Çankaya/ANKARA
Sergi, 18-26 Mayıs 2019 tarihleri açıktır.

Yayınlanma Tarihi : 12 Mayıs 2019