Son Güncelleme: 17 Mart 2018 16:40:49

Duyurular

130. YILINDA
TRABZON LİSESİ


TARİH 11 KASIM 2017 CUMARTESİ

SAAT 11:00 ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYMA
ATATÜRK ALANI

SAAT 11:15 YÜRÜYÜŞ KORTEJİ
TRABZON LİSESİ'NE HAREKET

SAAT 12:30 TRABZON LİSESİ
KOKTEYL / PROTOKOL KONUŞMALARI

SAAT 14:00 BELGESEL FİLM GÖSTERİMİ
TRABZON LİSESİ KONFERANS SALONU

SAAT 15:30 ATATÜRK ANITININ AÇILIŞI
TRABZON LİSESİ BAHÇESİ

SAAT 16:00 GELENEKSEL "PİLAV GÜNÜ" ETKİNLİĞİ
TRABZON LİSESİ

SAAT 19:00 BELGESEL FİLM HALK GÖSTERİMİ
HAMAMİZADE İHSAN BEY KÜLTÜR MERKEZİ

Yayınlanma Tarihi : 1 Kasım 2017

Duyurular

Şenol Güneş Spor Parkı 13 Haziran 2017'de Açılıyor


Çankaya Belediyesi, ünlü spor adamı Şenol Güneş’in adını, Spor Toto Teşkilatı işbirliği ile yapılan spor temalı parklarından birine veriyor. 26 bin m²’lik alanda 6 bin metrekare futbol sahası ile basketbol sahası ve büyük koşu yolu, fitness ve çocuk oyun alanları bulunan spor parkı, Yaşamkent’te hizmet verecek.

Park, Yaşamkent Mahallesi Seviye Koleji yanı 3245. Sokak ile 3251. Cadde köşesinde yer alıyor.

Parkın açılışı 13 Haziran 2017 Salı günü saat 12.00’de Şöhretler Karması maçı ile yapılacak.

Çankaya Belediyesine teşekkür eder, Şenol Güneş'e yaşam boyu başarılar dileriz.
Şenol Güneş Spor Parkının açılışına tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.

Yayınlanma Tarihi : 11 Haziran 2017

Duyurular

DUYURU


Vakfımız ve Derneğimiz, kentimizin doğasını, tarihini, mimari dokusunu, kültürünü, sanatını, ekonomisini, geleneksel ve yöresel değerlerini tanıtmak amacıyla, dokuz kez Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde, bir kez de yurt dışında (Almanya-Dortmund) olmak üzere on kez düzenlediği “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri”, çok geniş bir kitlenin ilgisini çekmiş ve diğer illerin de ilham kaynağı olma başarısını yakalamıştır. Kurgusu Vakfımıza ait olan etkinliğimizi izleyenler, ilk yıldan itibaren en kalabalık ve amaca uygun etkinlik olarak nitelendirmektedirler.

Bu etkinliklerimizin ilkini Sayın Abdullah GÜL, ikincisini Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN onurlandırmışlar ve diğer illerin de Trabzon’dan örnek almalarını söyleyerek etkinliklerimizi desteklemişlerdir. Bu etkinliklerimiz, TBMM başkanları, bakanlar, parti genel başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, yabancı misyon üyeleri, hemşehrilerimiz ve yüzbinlerce vatandaşımız tarafından beğeniyle izlenmiştir.

24 Şubat gününün, Trabzon’un Kurtuluş Günü olarak kutlanması nedeniyle bu etkinliklerimiz, 24 Şubat gününü kapsayan haftada, Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ile Trabzon’un başta Trabzonspor olmak üzere kültür, sanat, eğitim, basın ve iş dünyasındaki aktörlerinin destek ve katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Trabzon Valiliğimiz, her yıl olduğu gibi Ankara Atatürk Kültür Merkezi Müdürlüğü ile yaptığı yazışmalar sonucu 21-27 Şubat 2017 tarihlerini bu etkinliğimize tahsis ettirmiş, biz de etkinlik organizasyonuna başlayarak katılmak isteyen birçok kurum, kuruluş ve firma ile anlaşmaya varmıştık. Ancak Trabzon Valimiz Sayın Yücel YAVUZ’un Trabzon basını ile 2 Ocak 2017 tarihinde yaptığı bir toplantıda, Trabzon Tanıtım Etkinliğinin bu yıl Nisan ayında Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi'nde değil başka mekanlarda Trabzon Valiliği'nin sevk ve komutasında yapılacağını, ayrıca bahse konu tarihlerin Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nden iptal ettirildiği kararını öğrenmiş bulunmaktayız.

Aynı amaçlı ve birbirine yakın tarihlerdeki etkinliklerin kentimizin tanıtımına olumlu bir katkı sağlamayacağını düşünerek 21-27 Şubat 2017 tarihleri arasında yapmayı planladığımız “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri”nin onbirincisini yapmaktan bu yıl üzülerek vazgeçmiş bulunmaktayız.

Vakfımızla sözleşme imzalayan kurum, kuruluş ve firmaların yaptıkları ödemeler ve alınan ödeme belgeleri 16-31 Ocak 2017 tarihleri arasında geri verilecektir.

Elimizde olmayan nedenlerden dolayı bu yıl “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri”ni iptal etmek zorunda kaldığımız için tüm katılımcılarımızdan ve ziyaretçilerimizden özür diliyoruz.

Vakfımız ve Derneğimiz, 40 yıllık geçmişinde olduğu gibi Trabzon’umuza ve hemşehrilerimize yönelik çalışmalarını arttırarak sürdürmeye devam edecektir.

Trabzon Derneği ve Trabzon Vakfı Yönetim Kurulları adına,

Mustafa CİNEL
Trabzon Derneği Başkanı
Bilgin AYGÜL
Trabzon Vakfı Başkanı
Yayınlanma Tarihi : 12 Ocak 2017

Duyurular

SERGİ


“Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar II”
sergimizi onurlandırmanızı dileriz.

Necmettin KARADUMAN
TAMEV Başkanı

09 - 24 ARALIK 2016
Bağdat Caddesi, No:483 /10, Çatalçeşme, Suadiye 34744 Kadıköy - İstanbul

HAYRİ AĞAN . OSMAN AKBAY . ALAETTİN AKSOY . HAKAN AKSU . SELMANUR AKTAȘ . CANAN ATALAY AKTUĞ . MUSTAFA SALİM AKTUĞ . GAYE SU AKYOL MUZAFFER AKYOL . ORSEV ALTINER . OSMAN ALTINTAȘ . ATİLLA ATAR . NURAY EKİM ATMACA . AYDIN AYAN . CAN AYAN . MUSTAFA AYAZ . HÜSEYİN AYDIN ERCAN AYÇİÇEK . EVRENSEL BAȘ . MEHER BAYRAMOĞLU . ÜMRAN BULUT ÖMER BURHANOĞLU . ALİ CANDAȘ . CEMİL CANDAȘ . MÜMİN CANDAȘ . FİKRİ CANTÜRK . AȘAN CORA . HAMİYE ÇOLAKOĞLU . RASİM ÇUBUKÇU . OGÜN DANİȘ KENAN DEMİR . TÜLİN DEMİRAY . OSMAN ZEKİ DEMİRKALE . AHMET UMUR DENİZ YAVUZ DENİZ . AHMET DOKSANOĞLU . HAYDAR DURMUȘ . SELMA DURUKANOĞLU İBRAHİM ENEZ . BURCU AYAN ERGEN . GÜLER GENÇ EROL . HAKAN ESMER BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU . ȘAFAK EYÜBOĞLU . SERAP MURATHANOĞLU EYRENCİ SARA FATHALİZADEH . NECATİ SEYDİ FERAHOĞLU . NURGÜL FERAHOĞLU . ADEM GENÇ . VEYSEL GÜNAY . ABİT GÜNER . MEHMET HACIFETTAHOĞLU . HASAN FEHMİ HIZAL . MURAT ILGIN . KEMAL İSKENDER . ORHAN İLYAS . ERTAN KADIOĞLU ZAFER KALFA . AHMET KALKAN . RAİF KALYONCU . YASEMİN KALYONCU METİN KARANİSOĞLU . ALAYBEY KAROĞLU . URSULA SOLTERMANN KATİPOĞLU YUSUF KATİPOĞLU . KORAY KEKÜLLÜOĞLU . KAYIHAN KESKİNOK . ZEKİ KIRAL AYSEL KUL . EKREM KUTLU . MUSTAFA HİKMET MALKOÇ . MUZAFFER MALKOÇ ÇİĞDEM MENTEȘOĞLU . CEYHAN MURATHANOĞLU . MUSTAFA ORKUN MÜFTÜOĞLU . GÖNÜL NUHOĞLU . ADİL OCAK . SABİNE OTT . KAMER ÖNDER . BODİL ÖRS . İBRAHİM ÖRS . ASLI ÇAKAN ÖZEN . DENİZHAN ÖZER . MEHMET ÖZER ALPAY İSMAİL ÖZKAN . KEREM CAN ÖZMEN . SALDIRAN ÖZMEN . TAYFUN PİRSELİMOĞLU . FUAT SAKA . ASLI SALİ . ADİL SALİH . RAHMAN IȘIK SARIALİOĞLU AZMİ SEKBAN . MUSTAFA SEKBAN . NEDRET SEKBAN . ESRA ȘATIROĞLU . ȘAKİR ȘEYİHOĞLU . ȘUAYİP ȘEYİHOĞLU . KADİR ȘİȘGİNOĞLU . TUNÇ TANIȘIK . ELVAN TEKCAN . SÜLEYMAN SAİM TEKCAN . HASAN TUNA . SALİ TURAN . SELMAN UZUN . SAFA BAYAR YAVUZ . BİLAL YAZICI . HANEFİ YETER . SERPİL YETER BÜLENT YAVUZ YILMAZ . SERDAR YILMAZ . ȘENOL YOROZLU . ORHAN ZAFER

Yayınlanma Tarihi : 4 Aralık 2016

Duyurular

KAMUOYUNA DUYURU


15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi ülkemizin en temel değerlerine, demokrasimize ve milletimizin hakimiyetine doğrudan bir saldırı niteliğindedir.

Bu saldırı karşısında Trabzon Vakfı ve Trabzon Derneği olarak her zaman olduğu gibi bugün de vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize karşı yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik her türlü saldırı karşısında hiç kuşkusuz, milletimiz ve Devletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de ve gelecekte de demokrasiye sahip çıkacak ve Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

Ülkemizin temel değerlerine, milletin iradesinin simgesi Gazi Meclise, devletin kurum ve kuruluşlarına yönelik ağır saldırılarla gerçekleşen bu menfur darbe girişiminde şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TRABZON VAKFI VE TRABZON DERNEĞİ
YÖNETİM KURULLARI

Yayınlanma Tarihi : 20 Temmuz 2016