Son Güncelleme: 24 Haziran 2024 14:27:41
BASIN BÜLTENİ
02.10.2020

TRABZON VAKFI'NDA YENİ YÖNETİM KURULU

Trabzon Vakfı'nın (Trabzon İli ve İlçeleri Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı) 17'nci Olağan Genel Kurulu, Ankara'daki merkezinde toplandı.

Genel Kurul'da katılımcılar Yönetim, Denetim ve Onur Kurullarına, oy birliği ile asil ve yedek üyeleri seçtiler.

Genel Kurul sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımını yapan Trabzon Vakfı'nda Başkanlığa Bilgin Aygül, Başkan Vekilliğine Prof. Dr. Kenan Araz, Genel Sekreterliğe Devrim Hacısalihoğlu, Saymanlığa İlyas Emre Yayla, Üyeliklere Prof. Dr. Ruşen Keleş, Şevket Arz, Saner Alap, Yüksel Aksu, Lemi Atalay, Herdem UğurTokel, Sinan Güven, Sevinç Tok ve Adnan Özyurt getirildi.

Kamuoyunda Trabzon Vakfı

Trabzon Vakfı şimdiye kadar gelirleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilere burs dağıtımını üstlendi. Resim, fotoğraf, yabancı dil, folklor kursları düzenlerken halen bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren Türk Halk Müziği (THM) ve Türk Sanat Müziği (TSM) koroları ve Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübü'nü oluşturdu.

Trabzon Vakfı Kadın Platformu ile de önemli etkinliklere, sergi, konferans, basılı yayın çalışmalarına imza attı.

1980'li yıllardan günümüze kadar Trabzon konulu onlarca basılı eser yayımladı.

22 cilt ve bir dizinden oluşan, Kudret Emiroğlu tarafından yapılan çevrimyazılarıyla, orijinali Osmanlıca ve Latin alfabesiyle iki taraflı olarak basılan 23 ciltlik Trabzon salnameleri, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Trabzonlu tarihçi Hüseyin Albayrak'ın 4 ciltten oluşan Trabzon Basın Tarihi,( https://twitter.com/TrabzonV/status/1311982203258245121?s=20) çeşitli biyograf ve anı türü kitaplar, karikatür, resim, fotoğraf ve el sanatları albümleri, süreli Trabzon dergileri, Trabzon kültürü ve tarihinin aktarılması adına önemli bir birikimi oluşturdu.

(1996 yılında yayımlanan ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından da desteklenen 'Trabzon İli Kıyı Yönetimi' gibi çalışmaların da içinde yer aldığı bu eserlerden bazıları için : https://twitter.com/TrabzonV/status/1312014330427301888?s=20)

Trabzon Tanıtım Günleri ile diğer illere örnek oldu

Ancak kamuoyunda daha fazla tanınması, Trabzon Vakfı'nın kurguladığı ve organizasyonunu üstlendiği Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri ile oldu.

(Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri: http://trabzonvakfi.org.tr/trabzon/cgi-bin/t?parm1=SAL&parm2=&psta1=10)

Trabzon Vakfı'nın ilkini 2007 yılında Ankara'da Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği bu organizasyonun ardından pek çok ilin tanıtılması için birbiri ardı sıra İstanbul, Ankara ve farklı kentlerde benzer etkinlikler düzenlenmeye başlandı.

Trabzon Vakfı, geçtiğimiz 44 yıl boyunca, Trabzon'daki hemşehrileri kadar Trabzon dışında diğer illerdeki Trabzonlular için de lobicilik faaliyetleri yürüttü.

Doğal afetlerden zarar görenler için yardım kampanyası düzenlemek veya okul yaptırmak gibi toplumsal sorumluluk projelerini üstlenen Trabzon Vakfı, çeşitli dönemlerde Trabzonspor'a gelir kazandırmak amaçlı kampanyalara da öncülük yaptı.

Trabzon Vakfı'nın geçen Mayıs ayında yapılması gereken Genel Kurul toplantısı İçişleri Bakanlığı’nın “Koronavirüs Tedbirleri” konulu genelgesi kapsamında, vakıf ve derneklerin 16.03.2020 tarihi itibariyle her türlü toplantı ve faaliyetlerinin geçici olarak ertelenmesi nedeniyle yapılamamıştı.

Trabzon Vakfı, 1976 yılında Ankara'da faaliyetlerine başlayan Trabzon Derneği bünyesinde 1986 yılında kuruldu.

Trabzon Vakfı'nın faaaliyetleri ile ilgili görsel materyaller ve detaylı içerik bilgileri:
Web: http://trabzonvakfi.org.tr
Twitter: @TrabzonV
Facebook: @AnkaraTrabzonVakfi

Yayınlanma Tarihi : 3 Ekim 2020
Değerli Üyelerimiz, Hemşehrilerimiz,

1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Okuma ve Dinlenme Salonumuz hizmet vermeye başlayacaktır.

Salgın döneminde özveriyle görev yapan, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık emekçilerimize şükranlarımızı sunarız.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle.

Vakıf ve Dernek
Yönetim Kurulları
Yayınlanma Tarihi : 29 Mayıs 2020
Değerli Üyelerimiz, Hemşehrilerimiz,

Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. Hükümetçe alınan önlemler doğrultusunda evde kalmaya devam ediyoruz.

Tüm insanlığı etkisi altına alan bu salgından kurtularak, normal yaşama döneceğimiz günlerin özlemi ile hepinize sağlık ve mutluluklar dileriz.

Saygılarımızla,
Vakıf ve Dernek
Yönetim Kurulları
Yayınlanma Tarihi : 31 Mart 2020
DUYURU

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın aldığı önlemler kapsamında Okuma ve Dinlenme Salonumuz bir sonraki duyuruya kadar kapatılmıştır.

Hemşehrilerimize saygı ile duyurulur.

Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2020
Atlı Spor Kulübü´nde Kahvaltı

Değerli Hemşehrilerimiz,
Vakıf ve Derneğimiz 8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atlı Spor Kulübü'nde serpme kahvaltı düzenlemiştir. Ailelerinizle birlikte bir arada olmayı diliyoruz. Saygılarımızla.

Tarih: 08 Mart Pazar Günü
Saat: 10:30-13:00
Kişi Başı: 50 TL
Yer: Ankara Atlı Spor Kulübü Emniyet Mah, Alparslan Türkeş Cd. No:8, 06560 Beştepe/ANKARA

Katılmak isteyen hemşehrilerimizin 6 Mart 2020 tarihine kadar isimlerini 0312 418 1758 nolu telefonla Vakıf Sekreterliğine bildirmeleri önemle rica olunur.

Yayınlanma Tarihi : 3 Mart 2020