Son Güncelleme: 9 Temmuz 2024 11:53:29
Trabzon Almanya´da tanıtılacak!

Haber61.net 12 Kasım 2015

Trabzon Almanya'nın Dortmund şehrinde düzenlenecek tanıtım günleri ile tanıtılacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Dortmund Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu (ATDF) ve Trabzon ili ve ilçeleri Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından bu yıl ilk kez Avrupa’da düzenlenecek olan 10. Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri tanıtım toplantısı Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Gençlik ve Spor eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTB Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül, ATDF Başkanı Salih Altınışık, ilçe belediye başkanları, STÖ temsilcileri ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri hazır bulundu.

Almanya’nın Dortmund şehrinde 24-28 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikler öncesi bilgiler veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un 9 yıl önce Ankara’da başlattığı "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"nin diğer tüm illere de örnek olduğunu ve diğer illerinde Trabzon gibi etkinlikler düzenlemeye başladığını ifade ederek, “Şimdi bu etkinliğimizin 10.’sunu Avrupa’da gerçekleştirme kararımızı uygulamaya koyuyoruz. Bu etkinlik için, birlikte örnek projeler gerçekleştirdiğimiz, Trabzon’umuzun kardeş şehri olan Almanya’nın Dortmund kenti seçildi. Bu yıl Trabzon’un Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilerek Türk yurdu yapılışının 555., insanlarımızın Avrupa’ya işçi olarak çalışmaya başlamasının 55., Trabzon etkinliklerinin 10. yılı. İşte bu yılda ilk defa Trabzon’umuzu Avrupa’da bütün Avrupa’ya, bütün dünyaya tanıtacağız. Sayın Valimiz Abdil Celil Öz, TTSO Başkanı Sayın Hacısalihoğlu, Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Sierau, Gençlik Spor eski Bakanı Sayın Özak, ATDF Başkanı Sayın Altınışık, Trabzon Vakfı Başkanı Sayın Aygül’den oluşan bir yönetim kurulu oluşturarak çalışmalarımıza başladık. 2016’nın 24-28 Şubat’ında Dortmund’da buluşuyoruz. Fransa’sından Hollanda’sına, Belçika’sından Almanya’sına kadar bütün uluslar Dortmund’da buluşacak. Bir büyük ön adımı yine Trabzon gerçekleştirmiş olacak” dedi.

Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Altınışık da konuşmasında bu etkinliklerin Avrupa’daki Türkler ve Trabzonlular için heyecan verici olduğunu belirterek, “2016’da göçün 55. yılını yaşayacağız. Avrupa’da 5 milyon, kıta Avrupa’sında 4 milyon insanımız yaşıyoruz. Bunun çoğunluğu batı Avrupa’da yaşıyor. Sadece batı Avrupa’da Trabzon nüfusuna kayıtlı 250 bin hemşehrimiz yaşıyor. Bu etkinliklerde 300 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor ve bunun yüzde 25’inin yabancılardan oluşmasını arzu ediyoruz. Avrupa’ya bir ilki yaşatacağız. Etkinliklerimiz şimdiden Trabzon’umuza ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau ise, toplantıya sinevizyonla bağlanarak görüşlerini ifade etti. Dortmund ile Trabzon’un kardeş kent olduğunu hatırlatan Sierau, “Dortmund’da göçmen nüfusunun çoğunluğunu Türklerden, Türklerin de çoğunluğu Trabzon ve bölgesindeki illerden ve geldikleri illere sıkı sıkıya bağlı insanlardan oluşuyor. İşte bu nedenle bu etkinliklere çok önem veriyoruz. Trabzonluları Dortmund’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTB Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ve TGC Başkanı Turgut Özdemir de konuşmalarında etkinliklerin Trabzon’un tanıtımı ve ticareti için olan önemine dikkat çektiler.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz de konuşmasında, Dortmund’da Trabzon’un tüm renklerinin ortaya koyulacağını kaydederek, “Kardeş şehir protokolünü imzalamak için Dortmund’da gittiğimiz de orada küçük bir yayla şenliğine katıldık. Orada insanlarımızın bir birini coşkuyla kucaklaması bu etkinliğin ne denli başarılı olacağını en önemli göstergesidir” diye konuştu.

"10. Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri" tanıtım toplantısında protokol konuşmalarının ardından Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül, Avrupa’da gerçekleştirilecek olan etkinliklerin içeriği hakkında detaylı sunumda bulundu.

Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2015

Türkiye-İran İş Konseyi´nde Bilgin Aygül dönemi..

61saat.com - 29 Ekim 2015

Kurucusu olduğu Ali Osman Ulusoy ile özdeşleşmiş olan Türkiye-İran İş Konseyi'nin başkanlığına bir başka Trabzonlu Bilgin Aygül seçildi.

2002 yılında kurulan ve vefat ettiği 2014'e kadar başkanlığını Ali Osman Ulusoy'un yaptığı Türkiye-İran İş Konseyi'ne ara dönemde Rıza Eser başkanlık yapmıştı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'na bağlı konseylerin seçimleri gerçekleştirildi.

Türkiye-İran İş Konseyinin İstanbul'da yapılan genel kurul toplantısında önce 11 kişilik yönetim kurulu 4 yıllığına seçildi.

Yönetim Kurulu'nda gerçekleştirilen seçimlerde ise daha öncesi yönetim kurulunda üye olarak da görev almış Bilgin Aygül başkanlığa getirildi.

Yönetim Kurulu'nda Ali Osman Ulusoy'un kızı ve Ulusoy Şirketler Topluluğu'nun başındaki isim Hülya Ulusoy'da başkan yardımcısı olarak yer aldı. Diğer başkan yardımcılığına Ayhan Fidan'ın getirildiği yönetim kurulunda, Fatih Yücelik, İrfan Güvendik, Özgür Varlık, Mehmet Emin Değer, Adil Pelister, Sadık Ayhan Saruhan, Osman Aksoy ve Emin Taha da üye olarak yer aldılar.

-İran ile üçüncü ülkelerde işbirliği yapmalıyız

Bilgin Aygül, Irak ve Suriye İş Konsey'lerinde de yönetim kurulunda yer aldığını hatırlatarak şunları söyledi:
"İran ile olan ilişkilerimizi son günlerdeki gelişmelere, özellikle ambargonun kaldırılması üzerinden şimdiden geliştirmemiz gerekiyor. Ambargonun kaldırılmasından sonraki gelişmeler tam olarak hızlanmamış olsa da Avrupa ülkeleri, özellikle Almanya ve Fransa işadamları vasıtasıyla İran'da büyük bir atağa geçtiler. Kalabalık gruplar halinde işadamları bu ülkeye gidiyorlar. Bizim de hem karşılıklı ticaret, hem de diğer ülkelerde birlikte hareket etme noktasında İran ile sıkı bir birliktelik oluşturmaya gitmemiz lazım. İşadamlarımızın çeşitli sanayi kollarında bu ülkede 4 milyar dolarlık yatırımları var. Bunları geliştirmek, yenilerini ilave etmek, lojistik de her ikiye kazandırıcı işbirliğini geliştirmek amacındayız."

-Türkiye-İran İş Konseyi

2011 yılında kuruldu. Kurucu ve 2014'e kadarki başkanı Ali Osman Ulusoy'du. Her iki ülke arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur. En verimli çalışan konseyler arasında yer almaktadır.

Yayınlanma Tarihi : 4 Kasım 2015

Başkent´te Kadın Platformu!

Ankara’daki Trabzon Vakfı'na bağlı olarak çalışan Kadın Platformu, 5’inci kuruluş yıldönümünü kutladı. Kutlamaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Platformun Başkanı Yüksel İskender Aksu bir Yomra kadını. Uzun yıllardır Ankara’da. Şimdi bu gönüllü işi yapıyor. Hem de çok başarılı. Aksu Trabzon’un kadınla ilgili her türlü faaliyetinde yer alıyor. Platform öğrencilere burs veriyor. Trabzon kadınlarının sorunlarını seslendiriyor, geçmişle gelecek arasında köprü kuruyorlar. Trabzon’da Osmanlı’dan Cumhuriyet'e kadının olduğu her alanda yaşananların belge ve bilgisini topluyor, sempozyumlar düzenliyorlar.

Kadın Platformu, Trabzon’da kadının siyasette etkin olmasıyla ilgili de çalışmalar yapıyor. Özellikle yılın belli aylarında kadın sorunlarıyla ilgili tartışma platformları düzenlemesi de Trabzon’un derin kadın kültürüyle ilgili gelişmelerin gün ışığına çıkmasına vesile oluyor.

Kadın Platformu'nun 5’inci yaşını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

http://www.trabzonajans.com/trabzon/baskentte-kadin-platformu-h21909.html

trabzonajans.com 17 Mart 2015 Saat: 11:49

Yayınlanma Tarihi : 17 Mart 2015

Röportaj: ‘SON PROVA!’
Bilgin AYGÜL
Trabzon Vakfı Başkanı

18 Şubat 2015 TAKA

http://takaonline.com/roportaj/son-prova/

Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül, 9’uncusu yarın başlayacak ‘Her Yönüyle Trabzon’ Günleri Öncesinde Taka’ya konuk oldu:

Dünyayı Bilen Adam

Bilgin Aygül. Trabzon sevdalısı bir değer o. Ankara’da Siyasal Bilgiler fakültesini bitirdi ama Kaymakam olmadı, Valiliği istemedi. O dünyayı bilmek istedi ve bunu da başardı. Tam 41 ülkede fuarlar açtı. Ankara’da bulunduğu dönemde Trabzon ile dertlendi. Trabzon Kültür Derneği’nin Trabzon Vakfının yönetimlerinde yer aldı. Aygül, bilgi birikimi, Trabzon’un değerlerini kucaklaması ve Kültür varlıklarını koruması anlamındaki çabaları ile kendini Vakıf Başkanlığında buldu. Ve Aygül düğmeye bastı. Trabzon’u Ankara’ya taşıdı. Güçlü bir ekiple birlikte Her yönüyle Trabzon etkinliklerini gerçekleştirdi ve binlerce insan Atatürk Kültür merkezinin koridorları ve salonlarını doldurdu. Türkiye’de bir ilki başaran adam oldu aynı zamanda. Tam 9 yıldır kendisiyle etkinlikler öncesinde konuşuyoruz. Bu yıl farklı sorularımız oldu ve önemli cevaplar verdi. Bu cevapları verirken de Trabzon sevdasını ortaya koydu:

Karadan Havadan Köln’e

TAKA: Sayın Başkan, 9’uncu “Her Yönüyle Trabzon” etkinlikleri hayırlı olsun. Bu etkinliklerin 10’uncusu Almanya’da olacak, bunu müjdelediniz, neler söyleyeceksiniz?

BİLGİN AYGÜL: Evet “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerini ilk günden beri düşündüğümüz ancak bir türlü gerçekleştiremediğimiz Almanya ya taşıyoruz.24 28.Şubat.2016 tarihlerinde Kentimizi her yönüyle tanıtmak, paylaşmak üzere çalışmalara başladık. Hedefimiz yalnız hemşerilerimiz, vatandaşlarımız değil aynı zamanda 178başta Almanlar olmak üzere tüm Avrupalılar. 2016 yılı bizler ve bu proje için farklı bir anlam taşıyor.2016 yılı “Her Yönüyle Trabzon” Etkinliklerinin 10.Yılı, Trabzon Vakfının Kuruluşunun 30.Yılı, Trabzon Derneği’nin Kuruluşunun 40.Yılı aynı zamanda Trabzon un fethinin 555.Yılı, Başta Trabzon, Doğu Karadeniz olmak üzere Türkiye’den Almanya ya göçün 55.Yılı Düşüncemiz 555 kültür ve sanat insanı ile İstanbul’dan Köln’e trenle ulaşmak ayrıca Trabzon dan özel bir uçak kaldırmak. Projeyi yine başta Trabzon Belediyesi, Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Doğu Karadeniz İhracatçı Birliği, Trabzon Basını, Sivil Toplum Örgütleri kısacası Trabzon un tüm aktörleri ile birlikte yaşama geçireceğiz. Projemizin kurgusu çok değişmeyecek ancak kültürel faaliyetler, konserler, söyleşiler, dinletiler, sergiler daha ağırlıklı olacak. Projeyi Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu ile birlikte organize etmeye çalışıyoruz. Destek olacak fikirlere, kuruluşlara kapımız açık hep birlikte Trabzon’u en iyi tanıtmak ve sonuç almak istiyoruz. İnanıyoruz ki yöresel kültürü bilmeyen, ulusal kültüre ve evrensel kültüre evrensel değerlere ulaşamaz.

Trabzon İnsanı Bizi Hep Destekledi

TAKA: Sayın Aygül, kendi özel işlerinizden kısarak Vakfı bir marka yaptınız oysa Vakıf köşede unutulmuştu, nasıl başardınız?

BİLGİN AYGÜL: Bu görüşe katılmıyorum, Derneğimiz ve Vakfımız Yöremize ve yöremiz insanına hizmette hep önde olmuştur ancak bu etkinlik popüler oldu ve yüz binleri kucakladı, ayrıca diğer illerde örnek alınca çok konuşulur hale geldi, konu Trabzon ise niyetiniz de iyi ise marka olmak, başarılı olmak zor değil Trabzon gibi güzel bir kent ve bu güzel kentin insanlarının desteği işin önemli kısmı.

Kent Üzerine Oyunlar Oynandı

TAKA: Sizin bu etkinliklere başlama döneminizin Trabzon’da Hırant Dink, Rahip Santora, Prof. Dr. Saadettin Güner, Doç.Dr. Hicabi Cındık cinayetlerinin yaşandığı döneme denk geliyor. Tam da bunların ardından yaptınız etkinliği, sonuç aldığınızı düşünüyor musunuz?

BİLGİN AYGÜL: Bu soruya benim cevap vermem çok doğru olmaz sanırım ama etkinliği gezen insanlarla yapılan anketler kalan tortunun çok pozitif olduğunu gösteriyor.

Trabzon üzerinde uzun zamandan beri bir oyun oynanmaya çalışılıyor bunu üzülerek belirtmek zorundayım. Bizler değerlerine bağlı, saygılı insanlarız, iyi niyetimiz suistimal edilerek rahat kullanılıyoruz. Bu olumsuz yönlendirmelere karşı duyarlı olmalıyız.

Tarihinde çok sesli, çok renkli uygarlıkların yaşandığı başkent kültürünü tatmış bir kentin kendisiyle barışık olması gerekir.

Süreç Olumluya Döndürülmeli

TAKA: Sevgili Başkan, Dünyanın bütün kıtalarına gittiniz. Irak’ta, İran’da ve Almanya’da fuarlar yaptınız. Türkiye’ye bakış açıları nasıl?

BİLGİN AYGÜL: Yalnız o ülkelerde değil, 41 ülkede ticareti geliştirme faaliyetlerinde bulundum, fuarlar, ticaret heyetleri, konferanslar düzenledim, maalesef özellikle komşu ve çevre ülkelerde sıkıntılı bir süreç başladı bize karşı. Dış politika iç siyaset malzemesi olmamalı umarım süreç en kısa zamanda olumluya döner.

Almanya’nın Provası Olacak

TAKA: Ankara’daki etkinliklerin ana teması kültür. Sanatçı anlamında kültür anlamında sürpriz var mı?

BİLGİN AYGÜL: Sürpriz anlamında bir şey yok ama birbirinden değerli büyük keyifle dinleyeceğimiz yeni konuşmacılar var bu yıl. Almanya’dan kardeş şehrimiz Dortmund Belediyesi katılıyor. Sergilerimiz, konserlerimiz, yöresel mutfağımız, ürünlerimiz, el sanatlarımız, defilelerimiz, Horonumuz, kolbastımız bizlerle dört gün Ankara’yı coşturacak.

Bu yıl Almanya’nın bir provası olacak ama Almanya için çok sürprizimiz var yine öncü bir projeye imza atarken çok ses getireceğimizi düşünüyoruz.

Trabzon’un Değerleri Her Şeyin Üzerinde

TAKA: Siz aynı zamanda turizmi çok önemsiyorsunuz, Trabzon’un tarihini ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz fuar turizme katkı yapıyor mu?

BİLGİN AYGÜL: Gerçekleştirdiğimiz etkinliğin ilk yılından beri yöremiz turizmine ve yöremiz insanına çok olumlu katkı yaptığı ortada Trabzon’a Ankara’dan gelen turist sayısındaki artış en önemli göstergesi olsa gerek. Trabzon önemli bir alternatif turizm merkezi olabilir çok şey yapmaya gerek yok, koruyalım yeter doğası, kültürü bu kadar zarar gören kaç kent vardır diye merak ediyorum. Geçmişte Trabzon’u Trabzon yapan değerler, insanlar bize güzel bir kent bırakmışlar doğası, tarihi, kültürü, mimarisi, sanatı, insanı ile ama maalesef bizler bu fırsatı ganimet gibi yedik oysa bu kent torunlarımızın emanetiydi bizlere..

Alternatif turizm için Trabzon bulunmaz bir kent Doğa, Tarih, Kültür, Kongre, Cruise, Spor, Eğitim, Sağlık gibi alanlarda büyük potansiyele sahip ancak alt yapıdan önce mevcudu korumak ve değerlendirmek gerek. Trabzon’un ve bölgenin ekonomik yapısını hareketlendirecek, sosyal refahı artıracak birinci sektör turizmdir bunun bilincinde olmamız gerekir.

Büyük Ödül Haşim Karpuz’un

TAKA: Trabzon Vakfının sizin Başkanlığınız sürecinde yaptığı kültürel etkinliklerden söz eder misiniz?

BİLGİN AYGÜL: Ben 11 yıldır Trabzon Vakfı Başkanıyım ama Trabzon Derneğinin ve Vakfının kuruluşundan beri hep içinde yönetiminde bulundum. Neler yapıyoruz: Kadın Platformu çok güzel ve anlamlı projelere imza atıyor, Türk Sanat Müziği ve Halk Müziği Koroları ,Fotoğraf Kulübümüz,Resim Atölyemiz, Lisan Kurslarımız,Folklör Kurslarımız çalışmalarını sürdürüyor.Temel Çağlayan Trabzon Araştırmaları Kitaplığı,Trabzon’la ilgili dergi ve kitapların bulunabileceği bir ihtisas kitaplığıı olarak hizmet vermeye devam ediyor. Sabahattin Sağıroğlu Okuma Salonu yöresel basının takip edilebileceği Trabzon sohbetlerinin yapıldığı bir buluşma yeri oldu.Ahmet Yıldız Konferans Salonu ayda iki kez Yöremizle ilgili panel ve söyleşilere ev sahipliği yapıyor.Yöresel mutfağımız yanlız hemşehrilerimizin değil Ankaralılarında ilgi odağı oldu.Lokalimiz,oyun salonumuz özellikle emekli hemşehrilerimizin buluşma noktası oldu. Çalışmalar sergiler, konserler, dinletiler, söyleşiler ve gezilerle taçlandırılıyor. Trabzon Salnameleri 23 cilt, Trabzon Basın Tarihi 4cilt olarak yayınlarımız arasında yerini aldı dergi, kitap yayınlarımız sürüyor. Her yıl 60 öğrencimize burs veriyoruz. Aralıksız olarak 39 yıldır 24 Şubatta geleneksel kurtuluş balosunu yapıyoruz. Her yıl verdiğimiz “Sabahattin Sağıroğlu Trabzon’a Hizmet Ödülü” jürisi bu yıl ödülü Trabzon’a yönelik araştırmalarından ve çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Haşim Karpuz’a verilmesini kararlaştırdı.

Değerlerini Yaşarken Bilmeliyiz

TAKA: Trabzon Ali Rıza Uzuner gibi, Recep Kızılcık gibi, Ali Osman Ulusoy gibi değerleri kaybetti ve Necmettin Karaduman valimiz hasta. Değerleri yaşarken neden önemsemiyoruz?

BİLGİN AYGÜL: Maalesef son bir yılda birçok Trabzon Sevdalısını başka bir deyimle kent belleklerini kaybettik bu isimlere geçtiğimiz hafta Mustafa Kemal Sayıl da eklendi sevindirici bir haber Sayın Necmettin Karaduman’ın sağlığı iyiye gidiyor. Bu isimlerle geçmişte çok yakın çalıştım. Trabzon onlar için bir tutkuydu ve o tutkuyu yaygın bir hastalık gibi çevrelerine bulaştırdılar. Onlar gibi kaybettiğimiz Trabzon sevdalılarını rahmet ve minnetle anıyorum. Sayın Necmettin Karaduman’ın bir an önce başımıza geçerek Trabzon’a yönelik projelerde eskiden olduğu gibi yol göstermesini heyecanımızı köpürtmesini bekliyor ve şifalar diliyorum. Hemşerilerimiz genelde değer bilen insanlardır, yeter ki değerli insanları tanısınlar doğal olarak burada görev sivil toplum örgütlerine, yazılı, sözlü, görsel basına düşüyor.

Trabzon’a hizmet eden Trabzon sevdalılarını yüceltirken; Rant için, siyaset adına Kentin dokusunu bozan, doğasını, tarihini, kültürel mirasını yok eden kişileri ve kurumları da eleştirmekten korkmamalıyız..

Hep Yanımızdalar

TAKA: Sayın Faruk Nafiz Özak, Sayın Erdoğan Bayraktar yine etkinliklerin merkezinde mi?

BİLGİN AYGÜL: Sayın Faruk Nafiz Özak ilk günden beri hep yanımızda, Sayın Erdoğan Bayraktar da Trabzon’un tüm aktörleri gibi destek oldu. Bu birlik olmasaydı böylesi örnek bir proje yaşama geçemezdi.

Trabzonspor İçin İmkanlar Rasyonel Kullanılmalı

TAKA: Trabzonsporsuz bir söyleşi olmaz. Trabzonspor da birlik nasıl ve ne zaman sağlanır, küme düşünce mi?

BİLGİN AYGÜL: Trabzonspor seçimlerinde farklı görüşler farklı isimler kırıcı olmayan bir rekabet olabilir seçim sonrası seçilen yöneticilere saygı duymak desteklemek gerekir ancak seçilen yöneticilerde Trabzonspor u yaratan değerlere saygı duymalı aynı şekilde sahip çıkmalıdır. Biz ne zaman Trabzonspor’u Trabzon’dan yönetir ve o bölgenin çocuklarına ağırlık verirsek başarı o zaman gelir düşüncesindeyim. Kendi değerlerimize sahip çıkmadığımız sürece istediğiniz kadar para harcayın sonuç değişmeyecektir. Trabzonspor’un ve kentin imkanlarının sınırlı olduğunu biliyoruz bu imkanları en rasyonel biçimde kullanmalıyız. Trabzonspor da birlik sevgi, saygı ve başarı ile sağlanır düşüncesindeyim.

TAKA: Sayın Aygül teşekkürler?

BİLGİN AYGÜL: Sayın Turgut TAKA’ya ve bize biz teşekkür ederiz, hep yanımızda oldunuz.

Yayınlanma Tarihi : 15 Mart 2015

TRABZON ETKİNLİKLERİNDE "ORTAHİSAR" DAMGASI

Ankara’da düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"nde Ortahisar Belediyesi’nin açtığı stant ziyaretçi akınına uğradı. Standı siyaset ve sanat dünyasının önemli isimleri de ziyaret etti.Ankara’da bu yıl 9.su düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"ne ilk kez katılan Ortahisar Belediyesi ilk günden etkinliklere adeta damga vurdu. Ortahisar Belediyesi standında ilgi odağı olan dev kemençe ile fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşlar adeta birbiriyle yarıştı. Ayrıca stantta yer alan Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman balmumu heykelleri ilgi odağı oldu.

FATİH’İN FETHETTİĞİ, YAVUZ’UN YÖNETTİĞİ, KANUNİ’NİN DOĞDUĞU ŞEHİR ORTAHİSAR

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç standa gelenlerle tek tek ilgilenerek Ortahisar ilçesini tanıttı. Başkan Genç yaptığı açıklamada, "Trabzon’umuzun kurtuluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle Ankara’da bu yıl 9.su düzenlenen ’Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nde her yöreden insanın olması bizi mutlu etti. Karadeniz’in horonundan, tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtımına kadar her şeyi burada yaşamak mümkün. Ortahisar Belediyesi olarak bizim asıl amacımız Trabzon’un büyükşehir olmasından sonra kurulan Ortahisar ilçemizi tanıtmaktır. İstanbul’da Ekim ayında gerçekleştirilen Trabzon etkinliklerinde bunu çok güzel gerçekleştirdik. Şimdi Ankara’daki etkinliklerde de Ortahisar Belediyemizin standına bu kadar ilgi olması şahsen bir belediye başkanı olarak beni son derece memnun etmiştir. Fatih’in Fethettiği, Yavuz’un Yönettiği, Kanuni’nin doğduğu şehir olan Trabzon’umuzun merkezi olan Ortahisar ilçemizi belediye olarak en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda standımıza Fatih Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman’ın balmumu heykellerini koyduk. Bunu yaptığımız için birçok vatandaşımız bize ayrıca teşekkür etti. Emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/trabzon-etkinliklerinde-ortahisar-damgasi-trabzon-yerelhaber-630363/

Yayınlanma Tarihi : 19 Şubat 2015